Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

6. Strażacki dzień dziecka w Sierakowie
Mariusz Narodzonek

Lokalizacja
Teren wokół remizy OSP Sierakowo
Opis zadania
Zabawy i konkursy związane m.in. ze strażą pożarną, konkursy wiedzy o straży pożarnej, konkurencje sprawności bojowej, tory przeszkód, animacje. Głównym programem będą konkurencje sportowe przeplatane wspólnym grillowaniem, degustacja ciast, wspólna zabawa przy muzyce między konkurencjami biesiada przy gorącym posiłku.
Uzasadnienie
Festyn adresowany jest do mieszkańców Naszej Gminy ościennych miejscowości, w tym dzieci, młodzieży. Realizacja projektu ma na celu popularyzację poprawę jakości życia społeczności lokalnej. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców pragniemy wypełniać bezczynnie spędzony czas na wsi. Część dzieci biorąca udział w festynie pochodzi z rodzin patologicznych. Czas wakacji to często okres , w którym najmłodsi mieszkańcy nie mają możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, brak rozrywki powoduje zaburzenia patologiczne. W dobie komputerów i internetu, chcemy aby młodzi ludzie coraz częściej wychodzili z domu. Pragniemy wypełnić twórczo, aktywnie promując zdrowy styl życia i kulturę osobistą. Chcemy, aby dzieci i młodzież zrozumiała ciężką pracę strażaków, a w przyszłości zasilą kadrę OSP. Zachęcić do aktywnego spędzania czasu z rodzinną i znajomymi, ukształtować nawyku spędzania aktywnie czasu wolnego, popularyzować rekreacyjnych form ruchowych. Wdrażać zasady "fair play" w rywalizacji sportowej i kształtowanie postawy współdziałania zespołowego współodpowiedzialności tak ważnej w pracy strażaków.
Prezentacja zadania
Kosztorys
Częsci składowe zadania Koszt
organizacja festynu 5 000,00 zł
5 000,00 zł