Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

3. Zagospodarowanie terenów wokół jeziora Ścięgnica pod względem rekreacyjno-wypoczynkowym
Janusz Kaszowski

Lokalizacja
Jezioro Ścięgnica nr działki 52/2
Opis zadania
- przeprowadzenie zabiegu pielęgnacyjnego drzewostanu polegającego na podkrzesaniu i usunięciu gałęzi i konarów chorych, martwych i połamanych drzew w wzdłuż linii brzegowej - modernizacja istniejącej plaży - budowa kładki na strumyku dopływającym do jeziora - montaż stołów, ławek, koszy w strefie brzegowej jeziora - utwardzenie ścieżki edukacyjnej wokół jeziora o tematyce przyrodniczej związanej z środowiskiem lądowym i wodnym
Uzasadnienie
Z uwagi na atrakcyjne położenie akwenu wodnego tereny te cieszą się dużym zainteresowanie. Realizacja zadania miałaby korzystny wpływ na wypoczynek turystów i mieszkańców okolic tego terenu. Idąc naprzeciw panującej modzie na aktywny wypoczynek rozbudowa bazy turystycznej nie będzie miała negatywnego wpływu na otoczenie jeziora, ale przyczyni się do utrzymania ładu i porządku jak również przyczyni się do promocji Gminy Kobylnica.
Prezentacja zadania
Kosztorys
Częsci składowe zadania Koszt
wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej 9 000,00 zł
zabieg pielęgnacyjny drzewostanu 12 700,00 zł
modernizacja plaży 26 400,00 zł
budowa kładki 3 000,00 zł
montaż ław, stołów, koszy 15 000,00 zł
wykonanie ścieżki edukacyjnej 3 900,00 zł
70 000,00 zł