Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

9. "W zdrowym ciele, zdrowy duch" - plac zabaw i rekreacji w Bolesławicach
Joanna Michalak

Lokalizacja
Bolesławice, rajd ścieżkami leśnymi otaczającymi miejscowość, zakończenie i część podsumowująca boisko sportowe.
Opis zadania
W ramach zadania w sołectwie Bolesławice zostanie zorganizowany Rajd Integracyjny pieszy, z kijami do nordic walking( około 8 km) oraz rowerowy ( po wyznaczonej i oznakowanej wcześniej trasie (około 15 km) Rozgrzewkę poprowadzi instruktor, przeprowadzi pokaz prawidłowego trzymania oraz przenoszenia kijów, opowie o korzyściach płynących z aktywności na świeżym powietrzu. Będzie można również oznakować swój rower. Podczas wędrówki pieszej będzie towarzyszył leśnik, który będzie starał się rozbudzić poczucie współodpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego i potrzebę jego ochrony. Zakończenie rajdu odbędzie się na boisku sportowym, gdzie na uczestników będzie czekała grochówka i kiełbaski z grilla. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal za uczestnictwo. Zostanie przeprowadzony pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej a następnie konkurs z przekazanej wiedzy. Ostatnią częścią imprezy będzie zasadzenie ziół wieloletnich w donicach ( mięta, lubczyk, melisa) zgodnie ze wskazówkami właściciela szkółki. Po zakończeniu apteczki, kamizelki, rowery i kije zostaną przekazane na stan świetlicy wiejskiej.
Uzasadnienie
Bolesławice to wieś dość prężnie rozwijająca się. W przeciągu kilku lat liczba mieszkańców zwiększyła się dwukrotnie. W czasach kiedy zauważalny jest brak aktywności ruchowej i ograniczony kontakt interpersonalny tworzenie imprezy rekreacyjno–sportowej jest szansą na aktywne spędzanie wolnego czasu z jednoczesną korzyścią dla zdrowia i integracją mieszkańców. Głównym celem imprezy jest promocja aktywnego wypoczynku, zdrowego stylu życia oraz zintegrowanie lokalnej społeczności.Ponadto zdobyta wiedza przyrodnicza wpłynie na kształtowanie wrażliwości na otaczającą przyrodę ,popularyzację zasad ochrony przyrody a wiedza z zakresu pomocy przedmedycznej pozwoli na właściwe zachowanie w sytuacji zagrożenia życia, pozwoli poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Przewidujemy,że w imprezie weźmie udział 100 osób, w różnym wieku. Rekrutacja będzie trwała 10 dni, poprzez wypełnienie karty zgłoszenia i zostawienie u sołtysa. Zakończenie rekrutacji na dzień przed rajdem. Kije do nordic walking, kamizelki oraz rowery będzie można wypożyczać ze świetlicy przez cały rok, będą dostępne dla wszystkich mieszkańców co pozwoli na wieloletnie korzystanie i krzewienie aktywnego wypoczynku a także integrację mieszkańców. Wierzymy, że impreza " W zdrowym ciele, zdrowy duch!" zostanie ciepło przyjęta przez mieszkańców, pozwoli na wyjście z domu i poznanie bliżej ludzi ze swojej miejscowości a w kolejnych latach sołectwo przejmie organizację i będzie kontynuowało imprezy tego typu.
Prezentacja zadania
Kosztorys
Częsci składowe zadania Koszt
Kije do nordic walking 20 kompletów 1 000,00 zł
apteczka pierwszej pomocy 2 szt 200,00 zł
kamizelka odblaskowa 50 szt 300,00 zł
medale za uczestnictwo 100 szt 400,00 zł
rower górski 2 szt 1 400,00 zł
poczęstunek ( kiełbaski, chleb, keczup, napoje) 700,00 zł
Zupa z kuchni polowej ( grochówka) 400,00 zł
naczynia jednorazowe 300,00 zł
zioła, ziemia, donice 200,00 zł
4 900,00 zł