Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logowanie urzędnika
Strona główna

10. Szlak edukacyjno - sportowy po Kwakowie
Urszula Cudziło

Lokalizacja
Grupa 4
Opis zadania
Zadanie polegać będzie na połączeniu aktywnego wypoczynku mieszkańców Kwakowa z dobywaniem wiedzy o historii tej miejscowości.Na podstawach metalowych zostaną umieszczone zdjęcia przedwojennego Kwakowa w ilości 13 sztuk w miejscach gdzie kiedyś istniały/pałac,młyn,płatkarnio-gorzelnia/ względnie gdzie się obecnie znajdują/kościół z pozostałościami cmetarza / z rysem historycznym tych obiektów. Początek szlaku będzie miał miejsce przy źródle wody, gdzie obecnie znajduje się tablica mówiąca o historii miejscowości w ogólnym zarysie. Kierunek poruszania się oznakowany zostanie strzałkami. Obejmie wszystkie istniejące ulice miejscowości z placem zabaw oraz lasem gdzie znajdują się pozostałości takich obiektów jak: cmentarz,chłodnia przy pałacowa,park,most,wzgórze klasztorne. Koniec szlaku na ul.Leśnej przy ,której staną urządzenia siłowni zewnętrznej w ilości 3 sztuk oraz na jednej z działek należących do Gminy Kobylnica plac z wiatą i ławkami.Długość szlaku około 3 km. , który będzie można przejść pieszo lub pokonać rowerem
Uzasadnienie
Celem projektu jest utworzenie obiektu, który umożliwi: - zapoznanie mieszkańców Kwakowa oraz przejezdnych z bogatą historią tej miejscowości - integrację społeczną -aktywny wypoczynek dla rodzin i grup składających się ze znajomych -poprawi estetykę miejscowości -poprawi atrakcyjność miejscowości -włączy miejscowości w istniejące ścieżki rowerowe przebiegające przez Kwakowo - organizację lekcji historii w ciekawy sposób w terenie, jako nowe narzędzie pracy nauczyciela istniejącej szkoły podstawowej - połączy trzy części Kwakowa, które powstawały na przestrzeni wielu lat a nawet wieków w jedną historyczną całość Na tym terenie będzie można organizować imprezy masowe uzupełniające obecnie organizowane, przez co będą bardziej atrakcyjne. Miejscowość leżąca przy drodze E-21 posiadająca wymienione w części 4 elementy architektoniczne ogólnie dostępne będzie przyciągała przejezdnych. Oprócz walorów przyrodniczych, jakie zapewniła jej natura pozyska walory historyczne. Spójność tych elementów będzie można wykorzystać do promocji gminy i miejscowości Zyskają mieszkańcy Kwakowa jak i gminy. Utworzony szlak edukacyjno - sportowy to obiekt, który wygeneruje efekty mierzalne, namacalne i takie, których nie da się od razu ocenić, które dopiero z upływem czasu przyniosą efekty i zmiany w postawach obywatelskich mieszkańców.
Prezentacja zadania
Kosztorys
Częsci składowe zadania Koszt
Wykonanie projektu 10 000,00 zł
Podstawy pod zdjęcia starego Kwakowa z montażem 13 szt. 25 000,00 zł
Oznakowanie szlaku tabliczek kierunkowych 10 szt. 2 000,00 zł
Urządzenia siłowni zewnętrznej 3 szt. 9 000,00 zł
Wiata zgodnie z projektem istniejącym 27 000,00 zł
ławki + teren pod ognisko 6 000,00 zł
79 000,00 zł